Specjalizujemy się od kilkunastu lat w poradnictwie prawa delegowania pracowników do krajów Unii Europejskiej. Pomagamy delegować Polaków oraz pracowników spoza Unii Europejskiej. Posiadamy ogromne doświadczenie w delegowaniu pracowników. Pomagamy delegować pracowników wielu branż, a w szczególności w takich branżach jak: transport i logistyka (kierowcy, spedytorzy), branża meblowa, branża budowlana, branża wystawiennicza, branża opieki nad starszymi oraz wiele innych.

Proces delegowania pracowników do UE – praktyka i liczne publikacje

Uczestniczyliśmy w procesie delegowania kilkudziesięciu tysięcy pracowników z Polski do UE. Jesteśmy autorami ponad 30 publikacji poświęconych zasadom delegowania pracowników do UE (w tym opracowań naukowych i książek);

Prawo delegowania pracowników do UE – negocjacje z Ministerstwem pracy Niemiec i Francji

Kancelaria Prawna Viggen wielokrotnie kształtowała zasady delegowania pracowników do krajów UE np. negocjując z Ministerstwem Pracy Niemiec i Francji zasady wyliczenia płacy minimalnej kierowców delegowanych do tych krajów.

Współpraca z ZUS-em przy opracowywaniu dokumentów dla pracowników delegowanych do UE

Opracowaliśmy wspólnie z ZUS oraz polskim Ministerstwem Pracy nowe, powszechnie obowiązujące do dziś zasady emisji dokumentów A1 dla pracowników delegowanych do krajów UE (jest to najważniejsza część procedury delegowania pracowników do UE).

Praca nad nowym sposobem ewidencjonowania czasu pracy pracowników delegowanych do UE

Jesteśmy autorami części najnowszego projektu ustawy (skierowanego aktualnie do prac w Sejmie RP) w zakresie zmian dotyczących sposobu ewidencjonowania pracy obcokrajowców spoza UE, delegowanych do pracy w krajach Unii Europejskiej.

 

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie sposobu i metodologii ustanowienia Rezydentury (rezydencji) podatkowej, w kraju delegowania.

Wyliczanie wynagrodzeń pracowników delegowanych do pracy w UE

Posiadamy ogromne praktyczne doświadczenie w praktycznym wyliczeniu wynagrodzeń pracowników delegowanych do krajów UE. Kancelaria Prawna Viggen posiada własny Departament Wyliczania Wynagrodzeń, rozliczający wynagrodzenia pracowników delegowanych do UE.

Kancelaria Prawna Viggen opracowała własny autorski program kadrowo-płacowy, służący między innymi do wyliczania wynagrodzeń pracowników delegowanych, zatrudnionych zarówno na podstawie umów o pracę jak i umów cywilnoprawnych.

Nowy rodzaj umowy dla pracowników delegowanych do pracy w UE z Polski i spoza UE

Opracowaliśmy także najbardziej optymalny typ umowy zatrudnieniowej dla pracowników delegowanych do UE, posiadającej ogromne korzyści (przewagi) nad umową o pracę. Umowę można stosować zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców spoza UE. Umowa generuje bardzo duże oszczędności oraz zmniejsza ryzyka zatrudnienia pracowników.