Minimalna luksemburska – instrukcja zgłaszania delegowania pracowników mobilnych

Maleńki Luksemburg podążając za przykładem swoich znacznie większych sąsiadów – Francji i Niemiec wprowadził płacę minimalną oraz obowiązek zgłaszania delegowanych pracowników.

W tym celu Ministerstwo pracy i górnictwa przygotowało platformę e-Detachment, dzięki której można dokonać rejestracji i zgłoszenia planowanych delegacji on-line. Platforma jest znacznie rozbudowana, w związku z tym postanowiliśmy przygotować dla Państwa mini-przewodnik opierając się głównie na instrukcji obsługi platformy dostępnej w języku francuskim. Warto zwrócić uwagę, że platforma nie jest przygotowana stricte pod branżę transportową i pracowników mobilnych, dlatego mamy nadzieję, że Ministerstwo jak najszybciej zwróci na to uwagę, prezentując dogodniejszy sposób zgłaszania pracowników mobilnych, tudzież  w ogóle zniesie taki obowiązek dla branży transportowej. Na stronie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli (jednostka odpowiada za wsparcie polskich przedsiębiorców również na terenie Luksemburga) pojawiła się nawet informacja, że przepisy dotyczące delegowania nie dotyczą transportu,  jednak została ona bardzo szybko zdementowana i usunięta.

UWAGA: Należy pamiętać, aby zgłaszać delegację każdorazowo – przed rozpoczęciem pracy (załadunku/rozładunku) na terenie Luksemburga.

Standardowo – zgłaszamy jedynie przewozy międzynarodowe oraz kabotaż. Tranzyt jest wyłączony.

 

Całość instrukcji zgłaszania pracownika delegowanego dostępna pod adresem: http://jazdaprawna.pl/2017/08/03/minimalna-luksemburska-instrukcja-zglaszania-delegowania-pracownikow-mobilnych-krok-po-kroku/