Przedsiębiorcy nie otrzymali zapłaty za budowę autostrad i interweniują u Marszałek Sejmu Ewy Kopacz

Kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę przy budowie autostrad wystosowało pismo do Marszałek Ewy Kopacz za pośrednictwem Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga” w którym zwracają się o pomoc.
Przedsiębiorcy domagają się wynagrodzenia za prace, które wykonali ponad 2 lata temu, ponieważ dotychczasowa tzw.: „specustawa autostradowa” nie objęła swym zakresem „podwykonawców dalszych”. Państwo wypłaciło należności za budowę autostrad wyłącznie „głównym wykonawcom” a mniejszych podwykonawców pozostawiło bez środków.
Przedsiębiorcy pominięci przy wypłacie wynagrodzenia czują się oszukani przez państwo polskie ponieważ uważają że świadomie wynagrodzenie wypłacono jedynie dużym międzynarodowym koncernom budowlanym i z premedytacją pominęło mniejszych krajowych przedsiębiorców.
„Czarę goryczy wśród przedsiębiorców przelał wywiad ministra Nowaka w którym minister oświadczył, że wszyscy podwykonawcy autostrad i dróg krajowych już otrzymali wynagrodzenie. Tym czasem okazało się, że kilkadziesiąt przedsiębiorstw nadal czeka od 2 lat na wynagrodzenie” – mówi Mariusz Miąsko – prezes Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga”, które reprezentuje interesy oszukanych.
Starania przedsiębiorców poparł Klub Parlamentarny PO, który skierował projekt nowelizacji „specustawy autostradowej” przygotowanej przez Kancelarię Prawną Viggen na zlecenie Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga” do dalszych prac w Sejmie.

 
 

16

17

http://kancelariaprawnaviggen.pl//news/159/40/Przedsiebiorcy-nie-otrzymali-zaplaty-za-budowe-autostrad-i-interweniuja-u-Marszalek-Sejmu-Ewy-Kopacz/